Cyanogenmod - Instalace

Instalace Cyanogenmodu

Instalovat cyanogenmod Jak nainstalovat Cyanogenmod ? Co k tomu budu potřebovat ? Odpověď naleznete právě tady. Mohu Vás ale ujistit, že instalace Cyanogenmodu je opravdu jednoduchá. S tímto návodem ji zvládne každý bez větších problémů. Cyanogenmod stojí rozhodně za to, proč ho tedy nezkusit ? Pojďte se podívat jak na to.

Pár informací na úvod

Pro úspěšnou instalaci Cyanogenmodu do Vašeho telefonu budete muset nejprve provést Root. Návod na Root Androidu naleznete v levém menu. To je takový předúkol, který když splníte, můžete se naplno pustit do instalace Cyanogenmodu. Upozorňuji, že nenesu zodpovědnost zapřípadné poničení telefonu a všechny škody vzniklé tímto návodem. Vše provádíte na vlastní nebezpečí !

Instalace

Ještě než se do samotné instalace pustíte, rozhodně si nabíjte telefon a zálohujte si všechna svá data (kontakty,zprávy,fotky a vše o co nechcete přijít). Pokud máte zálohu dat, můžete si z obchodu play (bývalý Android market) stáhnout aplikaci ROM Manager. Při instalaci budete několikrát požádáni o přidělení práv Root, vše potvrďte.

Spusťte ROM Manager a vyberte položku Flash ClockworkMod Recovery, zadejte Váš typ telefonu a potvrďte práva root. Mějte telefon připojený k internetu přez wifi, začne se totiž stahovat ClockworkMod Recovery zakončený hláškou o úspěšném nainstalování.

Dále otevřeme ROM Manager a vybereme Download ROM. Teď zvolte CyanogenMod. Po potvrzení, že chcete i Google Apps se začne vše potřebné stahovat na paměťovou kartu - proto na ní mějte dostatek místa (500 mb by mělo stačit i pro zálohu staré ROM).

Po stažení instalačních souborů Cyanogenmodu na paměťovou kartu se v ROM manageru oběví nabídka, kde budeme dotázáni, jestli chceme provést zálohu existující ROMky (Backup existing ROM), promazání dat a paměti (Wipe Data and Cache) případně promazání Dalvik paměti (Wipe Dalwik Cache). Zaškrtněte všechny položky - doporučeno.

Jsme u posledního kroku. Potvrďte volbu Reboot And Install a čekejte. Cyanogenmod se začne instalovat a restartuje se. Telefon nevypínejte, nevytahujte baterku, dejte instalaci čas. Po chvilce naběhne Cyanogenmod.

Postup

1) Nabít telefon
2) Zálohovat data o které nechcete přijít
3) Stáhnout aplikaci ROM Manager z Google Play (Android Market)
4) Spustit ROM Manager a zvolit Flash ClockworkMod Recovery
5) Zvolte Download ROM v ROM Manageru a ze seznamu vyberte Cyanogenmod
6) Po stažení potvrďte zálohu staré ROM (vyberte vše)
7) Nakonec zvolte Reboot And Install
8) Chvilku počkejte až telefon naběhne - Hotovo !

Cyanogenmod nainstalován

Tak co na něj říkáte ? Super, že ? Zaznamenali jste zrychlení telefonu ? Proběhlo vše bez problémů ? Pokud se povedlo a celý návod Vám pomohl, jsem velice rád.
Zaslouží si tento návod ?

Diskuze

Ptejte se a nebo jen zanechte komentář, budeme rádi !

Pokud se Vám nezobrazuje diskuze, máte pravděpodobně aktivní blokování reklam AdBlock nebo podobný systém.

Cyanogenmod
Copyright © 2012